خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود |ثبت نام ارسال آگهی

1-info

گزارش مشکل

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

تماس بگیرید

ضوابط برای صدور پروانه کسب

ارسال شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ۱:۱۶ ق.ظ

توضیحات بیشتر

ضوابط لازم برای صدور پروانه کسب در اتحادیه های صنفی
اولویت دریافت پروانه کسب در هر یک از رشته های صنفی بارعایت کلیه شرایط و ضوابط مربوطه به ترتیب زیر می باشد :۱) بیکاران مشمول قانون بیمه بیکاری با توجه به رشته های تخصصی آنها. ۲) افرادی که فاقد هرگونه پروانه کسب باشند.

موضوع بند ۱ ماده ۲۵ قانون نظام صنفی

مصوب ۹/۸/۱۳۷۱ هیئت عالی نظارت

ماده ا – هر فرد که بخواهد واحد صنفی ایجاد کند قبل از سپردن هر گونه تعهد اجاره و یا خرید محل باید جهت اخذ مجوز لازم به اتحادیه مربوط مراجعه نماید.

تبصره ۱- در ابتدای هر سال ضرورت ایجاد واحد صنفی را اتحادیه صنف مربوطه به کمیسیون نظارت شهر و در شهرهای فاقد اتحادیه صنفی شهرداری به کمیسیون نظارت شهر مرکز شهرستان برای تایید پیشنهاد می نماید. کمیسیون موظف است حداکثر ظرف مدت ۳ ماه نظر خود را اعلام دارد.

تبصره ۲- ضرورت ایجاد واحد صنفی بایستی هماهنگ با سیاست دولت در زمینه تامین و تولید و توزیع کالا و ارائه خدمات تعیین گردد.

ماده ۲- اتحادیه موظف است درخواستها رسیده برای اخذ پروانه کسب را به ترتیب شماره و تاریخ در دفتر مخصوصی ثبت و رسید آنرا به متقاضی تسلیم نماید.

ماده ۳- اتحادیه با رعایت حق تقدم در خواستهای رسیده موضوع ماده ۲ را بررسی و نظر خود را مبنی بر رد یا قبول تقاضا حداکثر ظرف ۱۵ روز کتبا اعلام می دارد در صورت مثبت بودن جواب اتحادیه متقاضی می تواند نسبت به تهیه مدارک لازم اقدام نماید.
http://kiasabt.com/

32 بازدید کل ، 2 امروز

  

شناسه آگهی : 22757badfcda2b45

گزارش مشکل

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....